מאמרים מקצועיים

כל הזכויות שמורות למכון תמר בע"מ
מאת  שמעון זיני מא, מנכ"ל שותף מכון תמר
המאמר הנוכחי שנכתב על ידי מר אלכס סורקין, עוסק בסוגיית האמונה באלוהים, כאשר טענה המרכזית הינה, כי אנשים מאמינים באלוהים, כתוצאה מהטיות שונות בתהליך קבלת החלטות. המאמר מתבסס, על תשובות של אנשים מאמינים, כאשר ניתוח התשובות מתבצע על סמך גישות שונות בפסיכולוגיה ותורת ההחלטות.
האם חשבתם פעם, למה הבית שלנו מלא בחפצים שאנו לא צריכים וחשבון הבנק חסר בכספים שאנו כל כך צריכים? למה כשאנחנו נכנסים לחנות, אנו קונים דברים שבכלל לא תכננו? האם כל הדברים שאנו קונים, נחוצים לנו?
מאת: אוריה זיני אלטרואיזם ובעיית האלטרואיזם כפי שתוצג בהמשך מעוררת הדים רבים ואף סומנה כאחת מהשאלות המעניינות שהמדע והחוקרים עוסקים בהם (פורסם בעיתון science). ואף נחקרת תחת תחומיי ידע –דיסציפלינות- רבות.
מאת: ד"ר נעם שטוקמן.

ידועה אמרה אמריקאית לפיה אדם המרוצה מהשירות יספר על כך לשלושה מחבריו ומכריו. אדם שאינו מרוצה, בהיותו כועס או אף נזעם יספר על כך לעשרה ממכריו. בעידן האינטרנט ובמדינת ישראל בה התקשורת הרבה יותר קרובה וישירה, דיווח על ישרות לקוי יועבר למאות אנשים, סביר להניח. גם משום כך, נותני הישירות חייבים לפעול באופן מקצועי ואדיב בטיפול בתלונות שאכן מובאות לידיעתם.

מאת: גלי קרפט כיצד ניתן בכל זאת ולמרות הקושי להתמודד עם שינויים שחלקם אינם תלויים בנו כמנהלים וכעובדים, כיצד ניתן להתגבר על הקשיים והמהמורות שבדרך, ויותר מכך מעניינת השאלה האם ניתן לקבל את השינוי כהזדמנות כחדשנות וכפתח לצמיחה ולגדילה.
מאת:  אורית טינו פרץ - יוזמה קיימות 3 טעויות נפוצות בכתיבת קורות חיים, המביאות לכך שאינכם אטרקטיביים מספיק למעסיק ונראים ברוב המקרים שבלוניים וצפויים, אל מול המתחרים שלכם
מאת: שמעון זיני